Artykuły

Orlik 2016 - podział grup, zasady rozgrywek

Grupa I: Dzierżoniów, Niemcza, Łagiewniki, Uciechów, Roztocznik

Grupa II: Tuszyn I, Gola Świdnicka, Tuszyn II, Pieszyce, Bielawa

Grupa III: Żarów, Witków, Bolesławice, Stanowice, Jaworzyna Śląska

Grupa IV: Polonia-Stal Świdnica I, Świebodzice, Polonia-Stal Świdnica II, UKS AP Świdnica, Słotwina

Turnieje PPN Świdnica w kategorii E1/U11 i E2/U10 planowane są w następujących terminach, gospodarze turniejów z poszczególnych grup:

10.09.2016 r.(sobota): Dzierżoniów, Tuszyn I, Żarów, Polonia-Stal Świdnica I

17.09.2016 r. (sobota): Niemcza, Gola Świdnicka, Witków, Świebodzice

24.09.2016 r. (sobota): Łagiewniki, Tuszyn II, Bolesławice, Polonia-Stal Świdnica II

01.10.2016 r. (sobota): Uciechów, Pieszyce, Stanowice, UKS AP Świdnica

07.10.2016 r (sobota): Roztocznik, Bielawa, Jaworzyna Śląska, Słotwina

 

Zasady rozgrywek:

1.      ZAWODNICY: rocznik 2006 i młodsi oraz dziewczęta rocznik 2004 i młodsze zarejestrowani i potwierdzeni w Systemie EXTRANET

2.      Sposób współzawodnictwa: system gier – 4 grupy po 5 drużyn. Każda z drużyn organizuje turniej wg w/w kalendarza, w którym drużyny grają każdy z każdym wg klucza:

·        Godz. 10:00 – 10:10                      1 – 5

·        Godz. 10:15 – 10:25                      2 – 4

·        Godz. 10:30 – 10:40                      3 – 1

·        Godz. 10:45 – 10:55                      5 – 2

·        Godz. 11:00 – 11:10                      3 – 4

·        Godz. 11:15 – 11:25                      2 – 1

·        Godz. 11:30 – 11:40                      3 – 5

·        Godz. 11:45 – 11:55                      4 – 1

·        Godz. 12:00 – 12:10                      3 – 2

·        Godz. 12:15 – 12:25                      4 – 5

3.      Rzut karny: 9m

4.      Rzut wolny: 5 m od przeciwnika

5.      Rzut od bramki: piłka nieruchoma z pola karnego

6.      Rzut z autu: zgodnie z przepisami PZPN

7.      Rzut rożny: zgodnie z przepisami PZPN

8.      Piłki: rozmiar 4 (350 g)

9.      Bramki: 5x2 m

10.   Obuwie: miękkie lanki

11.   Liczba zawodników: 7x7 (1+6), minimum 6 zawodników, maksymalnie 18 zawodników

12.   Zmiany: powrotne

13.   Kary: czasowa 2 – 3 minuty, wykluczenie do końca meczu (za wybitnie niesportowe zachowanie – po 10 minutach lub stracie bramki zespół grający w osłabieniu wprowadza zawodnika w miejsce zawodnika wykluczonego)

14.   Spalony: przepis o spalonym nie obowiązuje

15.   Ochraniacze goleni: obowiązkowo

16.   Badania lekarskie: ważne 6 miesięcy

17.   Dokumenty meczowe: karta zdrowia, lista potwierdzona z EXTRANETU z OZPN, legitymacja ze zdjęciem,

 

Mistrzowie grup rozegrają Turniej, w którym zostanie wyłoniony Mistrz Klasy Orlik – Jesień 2016 r.

Termin Turnieju Finałowego: 15.10.2016 r. (boisko do uzgodnienia)

 

                                                                          Przewodniczący ds. rozgrywek OZPN – Delegatura Świdnica

 

                                                                                                                       Zdzisław Gałązka